Мінеральна вода “Софія” – джерело № 2

15Гру 2017

Мінеральна вода “Софія” належить до холодних середньомінералізованих (8-12 г/л солей) хлоридно-натрієвих вод. Вона містить переважно хлоридні солі, а також у невеликій кількості солі заліза, марганцю, брому, йоду, вільну вуглекислоту (29 мг/л) та вільний сірководень (0,3 мг/л). Має підвищений вміст мікроелементів. Вода прозора з солоно-гіркуватим присмаком. Мінералізація води джерела № 2 складає 11-14 г/л солей. Це найбільш мінералізована вода із питних вод курорту Трускавець.

Мінеральна вода “Софія” застосовується при захворюваннях шлунка та кишечника з пониженою секрецією і кислотністю.
Основні механізмі дії “Софії” полягають у збудженні діяльності секреторних клітин шлунка, і, таким чином, підвищєнні його секреторної фунції. Також «Софія» збуджує кислотоутворюючу функцію шлунка (особливо під час пиття її ледь теплою при температурі +18-20 градусів за 15-20 хвилин до іжі); розріджує і розчиняє слиз в шлунку; зменшує запальні процеси слизової оболонки шлунку; стимулює перистальтику кишечника (ритмічні скорочення стінок стравоходу шлунка і кишечника, за допомогою яких здійснюється переміщення вмісту шлунково-кишкового тракту); підвищує кислотність шлунку (секрецію соляної кислоти) і виділення ферментів шлунком та підшлунковою залозою. “Софія” покращує процеси всмоктування вітамінів, амінокислот та поживних речовин, тобто сприяє нормалізації обмінних процесів в організмі, що веде до зменшення ваги.

Вживати мінеральну воду “Софія” необхідно виключно за призначенням лікар за 15-20 хв до їжі по 100-150 мл. Температуру води визначає лікар згідно основного захворювання.

Показами до застосування мінеральної води «Софії» є:

  • гастрити зі зниженою чи «нульовою» кислотністю, виразкова хвороба в стані стійкої ремісії;
  • хронічні коліти, що супроводжуються хронічними закрепами;
  • супутні захворювання: ожиріння аліментарне, що супроводжується закрепами; стенози та спазми воротаря; блювота, зневоднення організму.

Протипоказаннями до вживання мінеральної води є загальноприйняті важкі стани та захворювання з декомпенсацією, різні злоякісні новоутворення, хвороби крові, серця, порушення кровообігу і т. інше. Відносним протипоказом до застосування цієї води є різні солеві діатези, конкременти нирок, сечокам¢яна хвороба в стані загострення.