Джерело № 11- «Юзя» або «Джерело краси і молодості»

24Січ 2018

За легендою чарівна красуня-мавка Юзя (Йозефа) дала назву цьому джерелу. Омолодивши свого коханого, мавка додала йому сил і років життя. Тож не даремно це джерело полюбляють жінки, що хочуть виглядати ефектно.
Джерело № 11 знаходіться у верхі’ях курортної балки в кінці центральної алеї парку. Останні дослідження дають підстави вважати, що вода цього джерела має й лікувальні властивості і може використовуватися для пиття.

Мінеральна вода “Юзя” – це слабомінералізована гідрокарбонатна кальцієво-натрієво-магнієва вода, що містить до 40 мг/л вільної вуглекислоти, а її мінералізація – 0,7 г/л. “Юзя” має слабкий запах сірководню, а також речовини гліцеринового походження, які додають м’якості цій воді. За хімічним складом вона подібна до “Нафтусі”, але не має ні смаку, ні запаху “Нафтусі”. Немає в ній органічних речовин нафтового походження.

Як і “Нафтуся”, вода “Юзя” виявляє під час пиття сечогінну дію. Вона помічна для хворих, які страждають язвою шлунка і дванадцятипалої кишки. Відносно мала кількість цієї води і відсутність підігріву не дозволили широко впровадити цю методику.
Завдяки своєму складу “Юзя” чинить благотворний ефект на шкіру обличчя та всього тіла: відновлює еластичність, тургор шкіри, пом’якшує її, розгладжує зморшки, надає природного блиску і бархатистості. Вирівнює кислотно-лужний баланс шкіри, запобігаючи утворенню інфекційних процесів на шкірі та розмноженню патогенних мікробів.

Це чиста питна вода, смачна на смак. Її широко використовує місцеве населення, поєднуючи прогулянку в парк до джерела аби напитися, а нерідко і вмитися. “Юзя” не підведена до старого і нового бюветів мінеральних вод. Вона тече холодна (температура +8 градусів на виході) із кранів у чудово оформленому закутку парку в центральній його алеї поближче до нагірної частини курорту. Посеред великої площі встановлена скульптура дівчини на ім’я “Юзя”.
Але пити цю воду регулярно не рекомендується!